HU 1020-2

Velkokuchyňský robot "HU 1020-2"

      Srdcem systému je pohonná jednotka, jež svou mimořádnou silou dává robotu vysoký výkon a konstrukcí splňuje i nejnáročnější požadavky na bezpečnost práce. Svou hmotností pouhých 33 kg a doplněním o masivní pojízdný stojan rourové konstrukce pak umožňuje, že různé činnosti lze vykonávat na různých místech. Teprve tím se robot stává skutečně univerzální.

      Pohonné jednotce dává sílu třífázový elektromotor s příkonem 1,3 nebo 1,9 kW (podle použitého rychlostního stupně). Kromě dvou rychlostí má jednotka i impulzový spínač pro krátkodobé spuštění stroje. Kryt pohonu tvoří nerezová ocel, čímž robot také splňuje nejnáročnější hygienické požadavky.

      Bezpečnost práce je zajištěna několika na sobě nezávislými způsoby. Magnetický koncový spínač brání spuštění stroje v případě nesprávně upevněného pracovního nástavce. Manipulaci s ním a správné upevnění ale usnadňuje rychlospojka. Motor dále jistí integrovaná ochrana proti přetížení a v případě přerušení dodávky elektřiny se automaticky vypne, takže nemůže dojít k samovolnému spuštění po opětovném připojení k síti.

      Vysoká užitná hodnota robotu a jeho univerzálnost, to je zejména bohaté příslušenství. Pouhou jednoduchou výměnou pracovního nástavce může robot pomáhat jako

      Kráječ zeleniny názorně ukazuje, co v pojetí firmy FEUMA Gastromaschinen GmbH znamená bohaté příslušenství: na výběr je přinejmenším 20 řezacích a kostkovacích disků, s nimiž se výkon stroje pohybuje až na hranici 400 kg zpracované zeleniny za hodinu.

      Ještě větším výkonem se může pochlubit krouhač, jenž má nástroje ve tvaru válce. Také jejich sortiment čítá přes 20 položek a jsou mezi nimi i např. válcová síta na pasírování. Další váhodou tohoto nástavce je velkoprostorová násypka, která se dá snadno upravit tak, aby se v ní dal použít i celý sortiment řezacích a kostkovacích disků.

      Ani strojek na maso není pozadu svým výkonem až 350 kg masa za hodinu. Standardně má pětidílné řezné složení typu Unger, takže surovina prochází najednou přes čtyři řezné roviny. Strojek lze doplnit o řezné složení na guláš a pak zvládne i řezání masa na kousky. S jiným jednoduchým nástavcem může pracovat i jako porcovačka.

      Tím ale výčet prací, které stroj zvládne v přípravně masa, nekončí. Pracné naklepávání masa odstraní tenderizér a dršťkovač nakrájí na nudličky nejen vnitřnosti, ale i jiné suroviny.

      Neposlední v řadě pak zůstává planetový hnětač a šlehač, který se vyrábí ve dvou velikostech: s kotlíkem na 40 lt nebo na 20 lt. Větší z nich zvládne najednou 15 kg drožďového těsta nebo až 30 kg tekutých hmot, jakými jsou např. omáčky.

      Firma FEUMA Gastromaschinen GmbH patří ve svém oboru mezi tradiční výrobce, a proto má ve výrobním programu i řadu ne sice nezbytných, ale zato velmi užitečných maličkostí, jako jsou např. závěsné lišty na přehledné a bezpečné uložení uvedeného příslušenství, či vozík s mísou o objemu 30 lt na přepravu zpracovaných surovin.

      Je zřejmé, že velkokuchyňský stroj HU 1020-2 zvládne díky svému výkonu a bohatému příslušenství mnoho namáhavé práce. Už proto se o něm dá bez nadsázky říci, že je zdatný pomocník do každého provozu, kde se vaří pro stovky strávníků.

^^nahoru^^        zpět-->